Zwrot towaru

Zwróć lub zareklamuj produkt zakupiony w Electricall

Zakupiony produkt nie spełnia Twoich oczekiwań? Skorzystaj ze zwrotu. Z zamówienia możesz zrezygnować bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty odbioru zamówienia. 

Kiedy możesz skorzystać ze zwrotu produktu?

 - jeśli zakup nie spełnił Twoich oczekiwań
 - ​jeśli rozmyśliłeś się z zakupu
 - jeśli produkt jest niezgodny z zamówieniem

Po dokonaniu zwrotu rozliczymy Twój zakup, a następnie możesz skorzystać:
 - ze zwrotu wartości produktu na konto
 - przygotowanie nowego zamówienia

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Klientom nie będącym jednocześnie konsumentami, a więc w myśl art. 43.1 Kodeksu Cywilnego będącego przedsiębiorcą nabywającym rzecz w celu związanym z działalnością zawodowa lub gospodarczą.

 

Jak zgłosić zwrot w Electricall?

1. Wypełnij formularz
Złożenie w dowolnej formie oświadczenia odstąpienia od umowy zawieranej na odległość - wzór oświadczenia

2. Odeślij towar
Odesłanie towaru na własny koszt. Jeżeli ze względu na swój charakter rzecz nie może zostać w zwykły sposób odesłana pocztą, będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę do 300 zł.

3. Sprawdzenie zwrotu
Po sprawdzeniu przesyłki przez pracownika magazynu wystawiamy fakturę korygującą. Sklep może umniejscyć wartość wpłaty w przypadku jeżeli produkt będzie uszkodzony lub będzie nosił widoczne ślady użytkowania, w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

4. Korekta dokumentu sprzedaży
Odesłanie do sklepu skanu podpisanej kopii faktury korygującej mailem lub pocztą

5. Zwrot pieniędzy
Zwrot wpłaconych pieniędzy za zakupiony towar oraz koszt dostawy opłacony przy składaniu zamówienia. Należność zwracana jest na konto, z którego zaksięgowaliśmy wpłatę.

UWAGA: Produkty zwracane nie muszą być w oryginalnych opakowaniach, prosimy jednak o ich staranne zapakowanie, gdyż sklep nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia powstałe w transporcie zleconym przez Klienta. 


Do pobrania:
 - Załącznik nr 1
 - Załącznik nr 2