Electricall aktywny w Aktywnym samorządzie 2024
Od 1 marca można składać wnioski do PFRON w ramach programu „Aktywny samorząd 2024 r.”. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczył na ten cel budżet wyższy o 15 milionów złotych więcej niż w roku ubiegłym. Electricall – wieloletni ekspert w branży lekkich pojazdów elektrycznych – postanowił włączyć się do likwidacji barier komunikacyjnych dla osób z niepełnosprawnością. Poruszasz się na kółkach, żeby dostać się do miejsca pracy? Chcesz pójść ze znajomymi do kina czy zrobić zakupy w hipermarkecie? Mamy dla Ciebie szereg rozwiązań w ramach naszej oferty.
Likwidujemy bariery wspólnie z PFRON
PFRON w ramach programu „Aktywny samorząd 2024” postanowił, jak co roku, przeznaczyć środki finansowe na szereg form wsparcia. Electricall ma zamiar aktywnie włączyć się w te zadania programu, które mają na celu likwidację barier w poruszaniu się. Jak możemy pomóc w zniesieniu barier utrudniających Ci codzienną komunikację?
W ramach dwóch zadań zaplanowanych przez PFRON:
- pomoc i wsparcie techniczne w zakresie naprawy skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, z którego właśnie korzystasz,
- pomoc w zakupie nowego skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego dla wózka ręcznego.
Ile jest do zyskania?
Na naprawę lub modyfikację „elektryka”, którym się na co dzień poruszasz, PFRON przeznaczył w tym roku do 3850 złotych. Z tej kwoty możesz wydać maksymalnie 1100 złotych, gdybyś potrzebował wymiany akumulatora. Jeśli planujesz zakup nowego pojazdu lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego, możesz się w tym roku ubiegać o dofinansowanie do 8250 złotych.
O czym powinieneś pamiętać?
W przypadku zakupu nowego trójkołowego skutera elektrycznego wymagana jest oczywiście opinia lekarza specjalisty, że stan zdrowia i kondycja fizyczna pozwalają Ci z niego samodzielnie korzystać. Dotacje PFRON dedykowane są osobom z niepełnosprawnością do 16 roku życia lub legitymującym się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Nie ukończyłeś jeszcze 16 roku życia? Pamiętaj, że w takim przypadku do prowadzenia trójkołowców elektrycznych jest wymagane prawo jazdy kategorii AM.
Wypełniając wniosek o dofinansowanie pamiętaj, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych życzliwiej odnosi się do wniosków o konkretny towar niż usługę. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz naprawę wózka elektrycznego.
Warunki konieczne
Przy składaniu wniosku o dofinansowanie do skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym należy bezwzględnie:
- dołączyć fakturę proforma dokumentującą zakup,
- wyłożyć z własnej kieszeni 10% ogółu ceny,
- złożyć komplet dokumentów do PFRON najpóźniej do 31 sierpnia.
Aby zyskać więcej punktów
Składaniu wniosków o dofinansowanie do pojazdów o napędzie elektrycznym, które mają Ci pomóc w znoszeniu barier przy poruszaniu się, towarzyszy punktacja. Im więcej punktów zdobędziesz, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.
Najwięcej punktów możesz zdobyć, jeżeli:
- skorzystasz przy składaniu wniosku z SOW (Systemu Obsługi Wsparcia) dostępnego na stronie PFRON (sow.pfron.org.pl),
- możesz udokumentować swoje zatrudnienie oraz fakt, że pojazd elektryczny jest Ci niezbędny w dostaniu się do miejsca pracy,
- posiadasz orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Pamiętaj, że jedynie złożenie wniosku za pośrednictwem SOW umożliwi Ci uzyskanie dodatkowych punktów od PFRON. Jednocześnie SOW weryfikuje dane wnioskodawców z niepełnosprawnością w ramach wnioskowanej dotacji. System obsługuje się intuicyjnie i bez specjalnych trudności.
Fakt udokumentowanego zatrudnienia to najważniejszy atut w procesie wnioskowania. W ten sposób wykazujesz, że Twój skuter bądź wózek elektryczny jest Ci niezbędny w dotarciu do miejsca zatrudnienia i utrzymaniu miejsca pracy.
Masz swobodę wyboru pojazdu
PFRON nie opublikował szczegółowego wykazu trójkołowych skuterów elektrycznych, o których zakup mógłbyś zawnioskować. W związku z tym możesz mieć wątpliwość co do wyboru konkretnego sprzętu lub usługi. W takim przypadku zwróć się do Oddziału Podkarpackiego CIDON, którego dane kontaktowe znajdziesz również na stronie internetowej PFRON (cidon.pfron.org.pl).
CIDON ma za zadanie doradzić Ci jaki sprzęt bądź usługę możesz wybrać. Chodzi o to, żeby spełniały one jednocześnie wymogi formalne stawiane przez PFRON oraz były optymalne dla Twojego stanu zdrowia i kondycji fizycznej.
Electricall ramię w ramię z Portalem Rampa
W tym miejscu jesteśmy winni ukłon w stronę portalu www.rampa.net.pl, zrzeszającego społeczność osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. Portal Rampa wspiera i motywuje osoby z niepełnosprawnością do podejmowania aktywności życiowej i społecznej przy pomocy różnego rodzaju publikacji dziennikarskich oraz poprzez przyjacielską pomoc jej aktywnych członków, czytelników i fanów – Rampowiczów. Jest nieocenionym źródłem informacji na temat dostosowań, programów, rehabilitacji oraz wiedzy o produktach i usługach skierowanych dla osób z niepełnosprawnościami. To dzięki naszej współpracy z Rampą dowiedzieliśmy się o szczegółach programu „Aktywny Samorząd 2024 r.”, które niniejszym publikujemy.
Nasza oferta dla Ciebie
Electricall działa na rynku lekkich pojazdów elektrycznych od początku 2017 r. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży i serwisu „elektryków”, w tym również skuterów i wózków dla osób z niepełnosprawnością.
Nasza oferta przewiduje:
- fachową pomoc w momencie zakupu wybranego przez Ciebie pojazdu,
- pełny wachlarz usług w Centrum Serwisowym, nawet po upływie okresu gwarancji,
- upusty z tytułu usług serwisowych i doradztwa technicznego w ramach Serwisu Premium.
Dla szczególnie wymagających klientów oferujemy możliwość sprowadzenia do naszego Salonu pojazdu, którego nie ma w naszej ofercie. Oczywiście po uprzednim kontakcie telefonicznym.